Rekolekcje dla młodzieży 10. - 13. 02. 2020 r. ŚWIADECTWO

KORZYSTAJ Z DROGOWSKAZÓW KTÓRE DAŁ CI BÓG

Dekalog, czyli dziesięć drogowskazów Bożych

PODSUMOWANIE REKOLEKCJI MŁODZIEŻOWYCH

  Celem każdych rekolekcji jest większe zbliżenie się do Pana Boga, głębsze poznanie Jego miłości i miłości do drugiego człowieka; stawanie się lepszym człowiekiem; pogłębianie przyjaźni z Bogiem.

   W dniach od 10 do 13 lutego 2020r. mogłam po raz kolejny uczestniczyć w rekolekcjach dla młodzieży prowadzonych przez Misjonarzy Krwi Chrystusa
  • Ks. Zbigniewa Lesiczkę CPPS
  • Ks. Sebastiana Piętę CPPS
   Tym razem naszym rozważaniom i spotkaniom towarzyszyło hasło: 
KORZYSTAJ Z DROGOWSKAZÓW KTÓRE DAŁ CI BÓG; Dekalog, czyli dziesięć drogowskazów Bożych” 

   W tym właśnie wydarzeniu brała udział młodzież w różnym przedziale wiekowym, zaczynając od 10-letniej uczestniczki kończąc na uczestniku mającym 21 lat. Ks. Zbyszek z początku nie wiedział do kogo ma mówić, ale Jezus tak to wszystko poukładał, że każdy uczestnik zrozumiał przekazywane treści. Podczas tych rekolekcji jak zawsze można było doświadczyć wielu pięknych chwil, np. w trakcie Eucharystii, spotkań, czy rozważań Pisma Świętego. Nie można także zapomnieć o adoracji Najświętszego Sakramentu, która dotykała i przemieniała nasze serca. Doświadczyliśmy także radości we wspólnych tańcach uwielbienia, śpiewach, żartach, uśmiechu, posłudze i zabawach - szczególnie kiedy graliśmy w kalambury ''Piłsudski, Pan Tadeusz''. 😊 

   Wracając do tematu rekolekcji, Jezus pokazał dekalog w innej formie; przykazanie miłości Boga, bliźniego i siebie. Jezus mówi: Będziesz miłował Pana, Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.

   Dla mnie te rekolekcje były kolejną możliwością do głębszego zaufania Bogu na nowo; powierzenia swojego życia w Jego ręce. W swoim sercu każdy z nas powinien "ZMIEŚCIĆ" Pana Boga, drugiego człowieka i nie zapomnieć o sobie. „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne” (J 3, 16). Przez miłość pokazujemy innym, że należymy do Jezusa. „Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali.” (1J 3, 11).

   ~ Marta Głowala~

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rekolekcje dla młodzieży 10 - 13 luty 2020r.

Podsumowanie rekolekcji dla dzieci " FERIE Z BOGIEM "